Zespół terapeutyczny - aktualności

Rehabilitant wzroku

Dzięki uprzejmości Pani Dyrektor oraz Pracowników Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego dla dzieci niewidomych i słabo widzących nr 1 w Bydgoszczy, nasi uczniowie mają szansę skorzystać z bezpłatnego badania wzroku. Realizowane ono jest w profesjonalnej pracowni nowoczesnego budynku, dostosowanego do funkcjonowania osób z niepełnosprawnościami, a na celu ma fachową diagnozę wraz z konsultacją i wytycznymi do dalszej pracy. Rodziców dzieci z dysfunkcją wzroku, zainteresowanych badaniem, prosimy o kontakt z Zespołem Terapeutycznym.

 

Podziękowanie

Serdeczne podziękowanie kierujemy do naszego księdza proboszcza z parafii w Boluminku. Mamy w kościele w Dąbrowie Chełmińskiej wykonany podjazd dla wózków inwalidzkich i dziecięcych oraz barierki do podtrzymywania przy wchodzeniu na stopnie. Do rekolekcji, które odbędą się już niedługo, bo 1, 2 i 3 października,  jesteśmy przygotowaniJ

 

Dotacje na sprzęt dla osób z niepełnosprawnością

Na stronie PEFRONU w zakładce Aktywny Samorząd znajdą Państwo szczegółowe informacje na temat możliwości uzyskania wózków elektrycznych, sprzętu komputerowego czy profesjonalnego wyposażenia auta dla dziecka z niepełnosprawnością. Program kierowany jest do osób o przeróżnych dysfunkcjach oraz beneficjentów w różnym wieku, także dorosłych. Proszę o zainteresowanie i skorzystanie dla dobra własnego, a przede wszystkim naszych uczniów.

UWAGA! Wnioski składamy do końca września na ul. Konarskiego w Bydgoszczy. Wymagane orzeczenie o niepełnosprawności oraz zaświadczenie lekarza specjalisty.

 

Rok Szkolny 2012/13

Witamy w kolejnym już roku szkolnym naszych starych i nowych uczniów! Skład Zespołu Terapeutycznego jest w tym roku nieco zmodyfikowany. Panią Magdę Ciszewską zastąpi Pani Danka Zielińska, witamy serdecznie i po wakacyjnym odpoczynku ostro ruszamy do pracyJ

 

Festyn z okazji Dnia Rodziny

Miesiące maj i czerwiec poświęcone są obchodom Dnia Matki, Dnia Dziecka i Dnia Ojca. Zespół Terapeutyczny coroczną już tradycją uczcił te święta wspólnie z dziećmi i ich rodzicami na Wielkim Rodzinnym Festynie. 8 czerwca 2012r. dzięki uprzejmości władz gminy i życzliwości sponsorów udało się spędzić razem czas na wesołej zabawie. Nie zabrakło konkursów, dyskoteki, a przede wszystkim smacznego poczęstunku. W tym roku konkurs na ciasteczkową przyjemność wygrała mama Dorota. Zabawa zakończyła się rozdaniem kolorowych upominków, dla mam nie zabrakło symbolicznej różyczki, a z festynu wyjeżdżaliśmy na koniachJ

 

Bal Karnawałowy

W poniedziałek 6 lutego 2012 r. mieliśmy okazję gościć na balu karnawałowym szkoły podstawowej, który odbył się na Sali OSP w Dąbrowie Chełmińskiej. Dzięki profesjonalnemu prowadzeniu imprezy przez zespół FACT DUO nasi uczniowie przeżyli wspaniałe chwile w gronie rówieśników. Dziękujemy za wspaniałą zabawę, którą będziemy wspominać oglądając przepiękne zdjęcia.

 

Koncert Świąteczno-Noworoczny

W sobotę 14 stycznia 2012r. odbył się coroczny koncert charytatywny w Ostromecku. Ogromnym zaszczytem dla nas okazało się objęcie troską uczennicy Zespołu Szkół w Dąbrowie Chełmińskiej, Natalki Bielak. Będąc pod wrażeniem ogromu  i świetności imprezy, składamy podziękowania wszystkim, którzy swoją obecnością wsparli nas duchowo, jak i materialnie. Organizatorom serdecznie dziękujemy.

W imieniu rodziny Natalki dziękujemy uczniom i nauczycielom z Samorządu Szkolnego za wszelkie działania wspierające proces rehabilitacji dziecka.

 

POKAZ FILMÓW „Downtown- Miasto Downów” i „21” oraz PANEL DYSKUSYJNY  z udziałem specjalistów.

Przedstawiciele Zespołu Terapeutycznego mieli przyjemność uczestniczyć w wydarzeniu szkoleniowo-integracyjnym, które odbyło się 30 stycznia o godz. 12:00 w auli Collegium Medicum.

Więcej…
 

Wigilia

W ten piękny przedświąteczny czas Zespół Terapeutyczny przygotował dla uczniów z niepełnosprawnościami z Zespołu Szkół i ich opiekunów - spotkanie świąteczne.

Więcej…
 

POKAZ SPRZĘTU I OPRZYRZĄDOWANIA KOMPUTEROWEGO

17 listopada w czwartek gościliśmy na terenie naszej szkoły przedstawicieli firmy HARPO, która propaguje sprzęt komputerowy dla dzieci i dorosłych z różnego rodzaju niepełnosprawnościami. Oprzyrządowanie i oprogramowanie komputerowe dopasowywane jest indywidualnie do każdej osoby. Najczęściej stosowane są klawiatury z powiększoną czcionką, myszki specjalistyczne, sprzęt dla słabowidzących oraz komunikatory, których różnorodność zrobiła na nas ogromne wrażenie. Dzięki wizycie profesjonalistów, udało nam się dopasować  prawidłowo oprzyrządowanie do potrzeb i dysfunkcji obecnych na prezentacji uczniów. Na wybrany sprzęt w chwili obecnej wnioski o refundację składa się w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie.

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL