Zespół terapeutyczny - terapeuci

Bal Andrzejkowy

30 listopada w świetlicy wiejskiej w Wałdowie Królewskim odbył się Bal Andrzejkowy, na który uczniowie klas trzecich zaprosili wszystkich kolegów i koleżanki z  niepełnosprawnością.  Zabawom i wróżbom nie było końca. Razem z trzecioklasistami  zjedliśmy pyszny słodki poczęstunek. Za zaproszenie, miłą atmosferę i wspólną zabawę serdecznie dziękujemy nauczycielom i uczniom klas trzecich.

 

ŚNIADANIE DAJE MOC

8 listopada jest dniem promowania zdrowego odżywiania z naciskiem na pierwsze i drugie śniadanie. Nasi niepełnosprawni uczniowie mieli okazję współpracować z klasą Ic i IIa przy przygotowywaniu zdrowych i odżywczych wspaniałości. Z nieukrywaną przyjemnością wspólnie te smakowitości pochłonęliśmy, za co serdecznie wszystkim dziękujemy!

 

KONFERENCJA

8 listopada 2011r. terapeuci mieli okazję poszerzyć swoje horyzonty edukacyjne poprzez udział w konferencji naukowej pt.: „Rodzina współczesna w perspektywie kapitału społecznego i edukacyjnego”. Organizatorem był Urząd Marszałkowski wraz z Uniwersytetem Kazimierza Wielkiego. Tematyka niezwykle na czasie poruszała problemy współczesnych rodzin, a najciekawszym  wystąpieniem był referat pt.”Czy współcześnie warto zawierać  małżeństwa?”

 

DZIEŃ ZADUSZNY

Uroczystość Wszystkich Świętych w tym roku miała szczególny wymiar dla terapeutów, ale i rodziców i uczniów z niepełnosprawnościami.

Więcej…
 

PRAWO JAZDY NA WÓZEK INWALIDZKI

W ramach integracji uczniów na wózkach inwalidzkich ze społecznością szkolną szukamy chętnych do uzyskania dokumentu uprawniającego do prowadzenia takich pojazdów. Jest to zabawa, która mobilizuje uczniów do zaangażowania i pomocy, oczywiście za zgodą „wózkowicza”. Pierwsze cztery PRAWA JAZDY wręczone zostały w trakcie grudniowych spotkań wigilijnych. Zdobyli je uczniowie wyłonieni przez egzaminatorów i nauczycieli. Egzaminatorem i jednocześnie wręczającym pierwsze dokumenty była Natalia Kucharska oraz Kacper Armknecht. Uprawnionym do prowadzenia wózków inwalidzkich serdecznie gratulujemy!!!

 

MUZYCZNE PORANKI

Jak co roku mamy okazję uczestniczyć w muzycznych porankach. Są to wyjazdy chętnych uczniów do Bydgoszczy na zorganizowane koncerty dydaktyczne, dostosowane do możliwości odbioru dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Dzięki przychylności nauczycieli organizujących wyjazdy, mogą w nich uczestniczyć także uczniowie z niepełnosprawnościami. Za życzliwość i otwartość serdecznie dziękujemy.